Atbilde uz jautājumiem par apkures augstajām izmaksām janvārī

Februārī, gatavojot rēķinus par 2016. gada janvāri, esam konstatējuši, ka maksa par patērēto siltumenerģiju ir krietni lielāka kā rēķinos par 2015. gada decembri, ko iedzīvotāji saņēma janvārī.

Tas nav saistīts ar siltuma ražotāja noteikto tarifu, jo tarifs nav mainījies. Iespējams, ir jau piemirsies, kādi laika apstākļu bija šajā periodā, taču vietnē meteo.lv  varam pārbaudīt meteoroloģisko novērojumu rezultātus.  Rīgā LU novērojumu centrā 2015. gada decembra mēneša vidējā gaisa temperatūra bija plus 4.8˚C (no 01.12.2015-28.12.2015.), bet šā gada janvāra mēneša vidējā gaisa temperatūra  bija mīnus 6.74˚C (no 29.12.2015-28.01.2016.) . Turklāt, temperatūras svārstības notika ļoti strauji, kā rezultātā radās liels siltumenerģijas patēriņš, jo, kā jau esam skaidrojuši iepriekš, siltumenerģijas patēriņš šādos gadījumos ir stipri lielāks nekā laikā, kad apkures sistēmā tiek uzturēta konstanta temperatūra.

Bez tam, sākot ar 2016. gadu, skaitītāju rādījumi tiek nolasīti 30.datumā (tā kā janvārī tā bija brīvdiena, tad tie tika nolasīti 29.datumā), bet decembra rādījumi tika nolasīti 28. datumā (pēc svētkiem), siltumenerģijas patēriņa periods bija par divām dienām ilgāks kā parasti.

Tātad maksas par patērēto siltumenerģiju pieauguma cēlonis ir vidējās temperatūras atšķirība  par vairāk kā 11 grādiem un ilgāks siltuma uzskaites periods. 

Arī citur Latvijā iedzīvotāji sūdzas par apkures rēķiniem:

http://www.bdaugava.lv/zinas/apkures-maksu-ietekmejusi-gan-laika-apstakli-gan-siltuma-paterins-majas-/

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/ledmane-par-divistabu-dzivokli-apkure-maksa-276-eiro.a169218/

http://www.liepajniekiem.lv/zinas/bizness/janvari-paaugstinajies-siltumenergijas-paterins-180504

http://www.talsi.lv/aktualitates/sanemtie_apkures_rekini_par_janvari___augstaki_neka_ierasti

SIA "Baložu komunālā saimniecība"